پروژه استخر الیگودرز، در پیچ و خم مشکلات

دبیر شورای فنی لرستان گفت: مصالح استفاده شده در استخر الیگودرز فاقد کیفیت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، علیرضا خرمی در جلسه شورای فنی استانداری اظهار کرد: در پروژه‎های احداثی باید ضخامت بتن‎ریزی در سقف مطابق نقشه‎ها رعایت و ضوابط مربوط به ایمنی نیز لحاظ شود.

وی با بیان اینکه استخر شنای الیگودرز از جمله پروژه‎هایی است که بارها در شورای فنی استان مطرح و اصلاً کیفیت مناسب را ندارد، تصریح کرد: اجرای این پروژه ابتدا در دست جهاد بوده و سپس به تربیت بدنی واگذار شد و در حال حاضر مشاهده می‎شود که کاسه استخر آن نشتی دارد و ترک‎های طولی در دور تا دور آن مشاهده می‎شود؛ همچنین مصالح ساختمانی استفاده شده در این پروژه فاقد کیفیت است و استفاده از گچ در برخی جاها منجر به نم‎زدگی شده است.

خرمی با اشاره به اینکه اعتباراتی که به دستگاه‎ها داده می‎شود به‎صورت قطره چکانی است، یادآور شد: متاسفانه علیرغم احداث پروژه‎ها، از تاسیسات آنها نگهداری و عایق‎بندی نمی‎شود به گونه‎ای که جکوزی این استخر تبدیل به انبار شده است.

دبیر شورای فنی لرستان بیان کرد: پروژه استخر شنای الیگودرز دارای مشکلات فنی بسیار زیادی است که باید در این شورا تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 89 پروژه مذکور به تربیت بدنی بدون مناقصه واگذار شد، اضافه کرد: پیمانکار این پروژه 170 میلیون تومان اعتبار اضافه دریافت کرده و این در حالیست که پیمانکار این پروژه باز هم درخواست اعتبار کرده و سوال اینجاست چند بار می‎توانیم به این پروژه اعتبار تخصیص دهیم.

خرمی افزود: در این خصوص نامه‎ای به دیوان محاسبات و اداره کل بازرسی جهت رسیدگی ارسال شده است.

دبیر شورای فنی لرستان گفت: نازک‎کاری، اجرای نادرست سرامیک کف، وجود ایراداتی در کاسه استخر، ترک‎خوردگی اطراف کاسه استخر و... از نواقص این پروژه است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه با اجرای طرح‎های روستاهای استان به‎صورت امانی و امانی-پیمانی مخالفت و مقرر شد دستگاه‎های اجرایی نسبت به اجرای مناقصه آن اقدام کنند.

انتهای پیام

/ 0 نظر / 9 بازدید