دولت ترکیه دسترسی به توییتر را آزاد کرد

پس از صدور حکم دادگاه عالی ترکیه مبنی بر اینکه مسدود کردن سایت توییتر نقض آزادی بیان است دولت این کشور روز پنجشنبه دسترسی به این سایت را دوباره آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از اینکه لینک‌هایی در خصوص فساد دولت ترکیه در وب سایت‌ توییتر قرار گرفت، دولت این کشور دسترسی به این شبکه اجتماعی را محدود کرد.

علاوه بر توییتر دولت ترکیه دسترسی به سایت یوتیوب را نیز پس از انتشار مکالمه مقامات رده بالای امنیتی این کشور در خصوص مداخله احتمالی در سوریه مسدود کرد.

این اقدامات ترکیه با انتقاداتی از سوی جامعه جهانی و همچنین دادگاه‌هایی در خود این کشور همراه بود.

با این حال براساس حکم دادگاه عالی ترکیه تنها دسترسی به سایت توییتر آزاد شده و یوتیوب همچنان مسدود می‌باشد.

در حالی که این افشاگری‌ها علیه دولت ترکیه در توییتر و یوتیوب در آستانه انتخابات محلی این کشور صورت گرفت، اما این انتخابات با پیروزی قاطع حزب حاکم عدالت و توسعه وابسته به رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه همراه بود.

توییتر نیز از رفع انسداد سایت خود در ترکیه استقبال کرده و آن را اقدامی مفید در جهت آزادی بیان خواند.دسترسی کاربران به شبکه اجتماعی توییتر به مدت دو هفته در ترکیه محدود شد.

/ 1 نظر / 37 بازدید
دانلود فیلم

عالی بود واقعا بیست بود دوباره میگم خیلی وقت بود یه همچین مطلبی ندیده بودم ♥ اینم سایت منه http://takwarez.ir/ لطفا سایت منم لینک کن من دوست دارم تو سایتای معروف و خوب لینک بشم ممنونم پیشا پیش بازم به بت سر میزنم