حمله صهیونیست‌ها به یک روستای فلسطینی و بازداشت ده‌ها تن

صدها تن از سربازان رژیم صهیونیستی صبح امروز (جمعه) به روستای فلسطینی "عین حجله" حمله کرده و اقدام به ضرب و شتم و بازداشت ساکنان و فعالان فلسطینی این منطقه کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری معا، مصطفی البرغوثی، دبیرکل جنبش طرح ملی فلسطین گفت: نظامیان رژیم اشغالگر با یورش به روستای عین حجله و شلیک بمب‌های صوتی اقدام به ضرب و شتم ساکنان این منطقه از جمله کودکان کردند که این امر موجب زخمی شدن بسیاری از فلسطینی‌ها شد.

وی با اشاره به اینکه سربازان این رژیم علاوه بر انجام اقدامات وحشی‌گرانه ده‌ها تن از مردم این منطقه را بازداشت کرده‌اند، گفت: این اسرائیل است که سیاست نژادپرستی را در پیش گرفته است.

البرغوثی تاکید کرد: ده‌ها خودروی نظامی و اتوبوس‌های ویژه بازداشت فلسطینی‌ها وارد روستای عین حجله شدند اما با وجود خشونت‌های رژیم اشغالگر ما به عین حجله و باب الشمس باز می‌گردیم واین اقدامات اراده ما را سست نخواهد کرد.

وی افزود: سربازان این رژیم مانع از بیان حقیقت توسط تلویزیون فلسطین شده و پخش برنامه‌های آن را قطع کرده و به خبرنگاران حمله‌ور شدند.

جوانان فلسطینی جمعه گذشته موفق شدند روستای "عین حجله" را همچون دو روستای "باب الشمس" و "احفاد یونس" در دره‌های فلسطینی بنا سازند.

از سوی دیگر، صدها تن از یهودیان تندروی اسرائیلی در جریان اعتراض به پیش‌نویس حکم وزارت دارایی رژیم صهیونیستی مبنی بر متوقف شدن کمک هزینه‌های مالی دانشجویان نهادهای مذهبی که از خدمت سربازی معاف شده‌اند با پلیس رژیم صهیونیستی درگیر شدند.

میکی روزنفیلد، سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه دست‌کم 30 تظاهرکننده در درگیری‌های مناطق مختلف بازداشت شده‌اند، افزود: در جریان این درگیری‌ها نیروهای پلیس اسرائیل برای متفرق کردن تظاهرکنندگان به شلنگ‌های فشار قوی آب متوسل شدند.

/ 0 نظر / 10 بازدید